CZ

Nejčastěji kladené otázky před montáží klimatizace

 

Umístění klimatizace v místnosti

Klimatizace dle umístění v místnosti se rozdělují na nástěnné, podstropní, parapetní, kazetové, kanálové a okenní. Nástěnné jednotky jsou nejvhodnější bytové, domové klimatizace nebo klimatizace do kanceláře. Umísťují se na zeď přibližně 30 cm pod strop. Jejich designové provedení je na vysoké úrovní, hodí se téměř do každého interiéru. Podstropní jednotky jsou vhodné k umístění v obchodech, nebo jiných prostorech, kde je za potřebí volné místo po obvodu zdí pro umístění regálů atd. Podstropní jednotky je umísťují přímo pod strop. Parapetní jednotky se umísťují na zeď do výšky radiátorů. Při využití jednotky jako hlavního zdroje tepla pro topnou sezónu poskytují ideální vrstvení teplého vzduchu v místnosti. Kazetové jednotky jsou ideální pro místnosti s podhledy a vyššími stropy. Poskytují ideální distribuci vzduchu pro velké prostory. Kanálové jednotky se umísťují do podhledu do vzduchotechnického potrubí. Po zavedení vzduchotechnického potrubí do podhledu jednotlivých místností, jsou schopné chladit nebo vytápět několik oddělených místností zaráz. Okenní jednotky se umísťují do oken, vnitřní i venkovní jednotka tvoří kompaktní konstrukci.


Požadovaný chladící výkon klimatizace

Stanovení požadovaného chladícího výkonu klimatizace Vám pomůže naše kalkulačka. Požadovaný výkon je závislí na mnoha faktorech jako jsou plocha místnosti, plocha oken, počet osob, tepelný výkon ostatních spotřebičů v místnosti.


Hlučnost jednotek

Důležitý faktor pro výběr jednotky je jejich hlučnost. Kvalitnější dražší jednotky mají hladinu akustického tlaku nižší než levnější. Porovnejte si technické specifikace jednotlivých jednotek. Výběr je jenom na Vás.

Odvod kondenzátu

Kondenzát z vodní páry obsažené ve vzduchu vzniká při každém chlazení. Vnitřní jednotky jsou konstrukčně uzpůsobeny pro zachycení vzniklého kondenzátu do vany a odváděny kondenzačním potrubím ven z jednotky. Pro případ nemožnosti odvodu kondenzátu spádovou trubkou ven z jednotky se využívá čerpadlo kondenzátu schopné odvést vodu do vyšší výškové úrovně než je samotná vnitřní jednotka.

Jaký typ klimatizace zvolit?

Existují dva typy zařízení.

  • SPLIT – zařízení s jednou venkovní jednotkou a s jednou vnitřní jednotkou
  • MULTISPLIT – zařízení s jednou venkovní jednotkou a s jednou až pěti jednotkami uvnitř

 

Nejčastěji kladené otázky před montáží kotle a tepelného čerpadla

Biomac
BIOMAC ENERGY s. r. o.
Brníčko 1009
783 91 Uničov


IČ: 06481256
DIČ: CZ06481256
spisová značka: C 72080
Biomac facebook Biomac youtube Biomac mapy
© 2013 - 2018 BiomacEnergy
Tvorba stránek Winternet